Skip to content
ÇKSS Resmi Web Sitesi

ÇKSS

ckss

Yaşları 6 ile 19 arasında değişen 60 çocuktan oluşan Çocuk Kalbim Seni Söyler®, Türkiye’de poptan caza, halk müziğinden sanat müziğine bir çok müzik türünde çok sesli olarak eserler seslendirebilen tek çocuk korosudur.

Koromuz, müziğe gönül vermiş çocukların yanı sıra yetiştirme yurtlarından da yetenek sınavı ile seçilen çocuklardan oluşmaktadır.

İçinde İlyas Mirzayev gibi dünyaca tanınmış sanatçıların da yer aldığı gönüllülük esasıyla çalışan eğitmenler tarafından, her hafta gerçekleşen düzenli provalar ve dünya standartlarında eğitim metotları ile yetiştirilen bu yetenekli çocuklardan pek çoğu Güzel Sanatlar Liseleri ile konservatuvarlar kazanmış, hatta içlerinden bazıları yurt dışındaki müzik okullarında burslu olarak eğitim hakkı almıştır.

Sazında Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden oluşan bir orkestra ve Turhan Yükseler, Orhan Şallıel, Mustafa Nuri Haybat gibi yine ülkemizin en değerli orkestra şeflerinin orkestrayı yönettiği sahne performansları ile de çocuk korosu olarak başka örneği olmayan konserler gerçekleştirmektedir.

Koro elemanları, şarkı söylemenin yanı sıra enstrüman çaldıkları gibi, aynı zamanda dans gösterileri ile de konserlere renk katmaktadır.

Koro Şefliğini Müzik Öğretmeni Saide Feray Kesim, Genel Sanat Yönetmenliğini Tiyatro/Sinema yazar-yönetmeni Kuzgun Nogay‘ın yaptığı Çocuk Kalbim Seni Söyler korosunun şu ana kadar gerçekleştirdiği proje ve konserler şunlardır: